+48 883 101 476 renata.saw@wp.pl

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishPolishRussianSpanish

Refleksoterapia

Dla Pacjentów, którzy na co dzień zmagają się problemami z krążeniem, nadmiernym stresem, zaburzeniami związanymi z przemianą materii i innymi schorzeniami masaż stóp może być nie tylko relaksującym rytuałem, ale także pomóc w łagodzeniu różnego rodzaju dolegliwości. Na czym polega zabieg refleksoterapii i kto może z niego skorzystać?

Refleksoterapia – Koszalin. Co to za zabieg?

Refleksoterapia to rodzaj leczniczego masażu stóp, który polega na odpowiednim uciskaniu i stymulowaniu wybranych receptorów znajdujących się na stopach. Receptory odpowiadają poszczególnym narządom i układom w organizmie. Przykładem jest np. środek śródstopia, który masowany i stymulowany może pomóc w łagodzeniu dolegliwości związanych z nerkami.

Refleksoterapia bazuje na przekonaniu, że człowiek jest całością i każdy element – ciało, umysł i dusza – są ze sobą powiązane. Specjaliści wykonujący zabieg dokonują podziału ciała i stóp na strefy. W ten sposób wskazują, jaki obszar stóp odpowiada któremu narządowi w organizmie. Terapeuta, naciskając wybrane punkty na stopach i obserwując reakcję Pacjenta, może stwierdzić, które narządy wewnętrzne są przyczyną dolegliwości.

Jedną z metod terapii, którą można stosować w profilaktyce wielu chorób jest refleksoterapia. Koszalin to miasto, w którym znajduje się klinika Reh&Beauty Dr N. Med. Renata Sawicka, która refleksoterapię ma w swojej ofercie. Przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi szczegółowy wywiad, aby ustalić, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do jego wykonania.

Dla kogo zabieg refleksoterapii?

Z zabiegu refleksoterapii mogą skorzystać Pacjenci, którzy:

  • zmagają się z depresją,
  • walczą ze stresem,
  • cierpią na migreny,
  • mają problemy z krążeniem,
  • mają nadciśnienie,
  • mają trudności z zajściem w ciążę,
  • chorują na choroby układu pokarmowego,
  • są alergikami.

Refleksoterapia. Jak wygląda zabieg?

Refleksoterapia to zabieg wykonywany przez terapeutę. Nie jest to zwykły masaż stóp, a rytuał, który wcześniej poprzedzony jest dokładnym wywiadem z Pacjentem. Refleksoterapia składa się z kilku etapów, polegających na rozluźnieniu stopy, pracy na receptorach oraz relaksacyjnym masażu. Specjalista kliniki Reh&Beauty Dr N. Med. Renata Sawicka dokładnie określa obszary na stopach, które odpowiadają konkretnym narządom i układom organizmu. Następnie stymuluje poszczególne obszary stopy, co w niektórych przypadkach może powodować lekki ból i dyskomfort. To właśnie ból jest oznaką blokady receptorów. Regularne masaże mogą pomóc w zredukowaniu dolegliwości.

Refleksoterapia – Koszalin. Masaż dostępny w Reh&Beauty

Refleksoterapia oraz inne usługi z zakresu masażu, fizjoterapii i rehabilitacji są dostępne w klinice Reh&Beauty Dr N. Med. Renata Sawicka. Wszystkie zabiegi są wykonywane i dostosowywane do stanu zdrowia Pacjenta i uwzględniają wszelkie zdrowotne przeciwskazania. Klinika Reh&Beauty Dr N. Med. Renata Sawicka znajduje się przy ulicy Hallera 34/5. Rezerwacji wizyt można dokonać poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny.

Close
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishPolishRussianSpanish