+48 883 101 476 renata.saw@wp.pl

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishPolishRussianSpanish

Masaż leczniczy

Scroll

Osoby cierpiące na bóle mięśni, odczuwające dyskomfort w różnych odcinkach kręgosłupa bądź pragnące odzyskać sprawność po przebytych kontuzjach i urazach, bardzo często wybierają różnego rodzaju masaże lecznicze jako uzupełnienie leczenia i rehabilitacji. Tego typu zabiegi różnią się od klasycznych masaży, ponieważ skupiają się głównie na konkretnych partiach ciała i mają za zadanie wspomóc leczenie. Są wykonywane z zamiarem zniwelowania lub złagodzenia odczuwanego bólu. Mogą być także traktowane jako swoisty trening dla osłabionych mięśni. Masaż leczniczy stanowi propozycję dla osób w każdym wieku, warto jednak pamiętać o wskazaniach medycznych do jego wykonywania.

Masaż leczniczy – Koszalin

Poza masażem klasycznym masaż leczniczy jest jednym z najpopularniejszych tego typu zabiegów. Z założenia ma bowiem sprzyjać rozluźnieniu mięśni, poprawie samopoczucia Pacjenta, często stanowi także uzupełnienie różnego typu terapii pourazowych i pooperacyjnych. Z uwagi na to, że niewłaściwie wykonany masaż może nie przynieść zamierzonych rezultatów, a nawet zaszkodzić, niezwykle ważne jest, by był on wykonywany przez specjalistę. Określi on nie tylko rodzaj wykorzystywanych technik i częstotliwość zabiegów, ale także zasugeruje, na których partiach ciała najlepiej skupić się podczas masażu. W Centrum Rehabilitacji Reh & Beauty, przed zastosowaniem tego typu terapii przeprowadzany jest z Pacjentem wywiad umożliwiający określenie ścieżki leczenia i rehabilitacji, w zależności od indywidualnych potrzeb oraz stanu zdrowia osób korzystających z naszych usług. Pozwala to na dobranie odpowiedniego planu zabiegów niezależnie od kondycji czy wieku Pacjenta. Najczęstszymi wskazaniami do wykonywania masażu leczniczego są różnego rodzaju stany pourazowe oraz problemy z poruszaniem. Warto jednak zauważyć, że z masaży leczniczych mogą korzystać także osoby, które przez wiele godzin pozostają w jednej pozycji (np. wymuszona przez pracę pozycja siedząca) i odczuwają w związku z tym dyskomfort.

Masaż leczniczy – Koszalin. Oferta Reh & Beauty

Centrum Rehabilitacji Reh&Beauty świadczy usługi nie tylko z zakresu masażu i fizjoterapii, ale również rehabilitacji, kosmetyki estetycznej oraz innych procedur zabiegowych, które w ostatnim czasie zyskują na popularności. Jako uzupełnienie leczenia oraz rehabilitacji po przebytych kontuzjach i operacjach, Pacjenci mogą skorzystać z zabiegów takich jak np. masaż leczniczy. Koszalin to miasto, w którym znajduje się nasz gabinet. Wszystkie wykonywane przez nas zabiegi stanowią odpowiedź na medyczne wskazania, a indywidualny plan leczenia dla każdego Pacjenta dostosowywany jest do jego obecnego stanu zdrowia, przebytych chorób i procedur zabiegowych, z których korzystał w przeszłości. Konsultacja zaplanowanej terapii z lekarzem umożliwia wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do wykonywania danego rodzaju masażu, co ma na celu zapewnienie Pacjentowi należytego bezpieczeństwa. 

Wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu drogą telefoniczną lub mailową. 

Close
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishPolishRussianSpanish