+48 883 101 476 renata.saw@wp.pl

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishPolishRussianSpanish

Fizjoterapia

Scroll

Często odczuwane nieprzyjemne dolegliwości bólowe ze strony mięśni oraz stawów, konieczność przywrócenia sprawności ruchowej po operacji bądź wprowadzenia rehabilitacji mogą wymagać poddania się zabiegom i ćwiczeniom, które pomaga wykonać fizjoterapeuta. Koszalin jest miejscem, w którym znajduje się siedziba gabinetu Reh&Beauty. Jednym z obszarów jego działalności są właśnie usługi fizjoterapeutyczne. Konsultacji, a także późniejszym zabiegom mogą poddać się tutaj zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Fizjoterapeuta – Koszalin

Reh&Beauty to miejsce, w którym wykonywane są różnego typu zabiegi fizjoterapeutyczne. Koszalin jest miastem stanowiącym siedzibę gabinetu rehabilitacyjnego. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, w pierwszej kolejności przeprowadzana jest konsultacja fizjoterapeutyczna. Oceniany jest na niej przede wszystkim zakres ruchowy pacjenta. Przeprowadzany jest także wywiad w celu poznania historii przebiegu ewentualnej choroby lub rozwoju schorzeń, a także wyznaczany jest cel, do którego dana osoba będzie dążyła na fizjoterapii w Koszalinie. Diagnoza ta pozwala na ustalenie indywidualnego toku współpracy oraz pomoc w przywróceniu pełnej sprawności fizycznej.

Zabiegi fizjoterapeutyczne

W Reh&Beauty wykonywanych jest wiele rodzajów zabiegów fizjoterapeutycznych. Wśród nich znajduje się m.in. gimnastyka korekcyjna wad postawy i stóp. W gabinecie pracować można również nad przywróceniem kręgosłupa do naturalnej pozycji, niwelując schorzenia takie jak skolioza, kifoza i lordoza. Prowadzone są także rehabilitacje ortopedyczne, neurologiczne i oddechowe. W gabinecie świadczone są też inne usługi z zakresu fizjoterapii w Koszalinie, wśród których znajduje się np. kinesiotaping, polegający na wspomaganiu pracy mięśni oraz stawów poprzez naklejanie specjalnej taśmy na określone obszary. Wykonuje się tu również pomocny przy obrzękach drenaż limfatyczny oraz pinoterapię, która przynosi ulgę w bólu dzięki uciskaniu konkretnych punktów na ciele. Z kolei w celu rozluźnienia napiętych mięśni przeprowadzane jest suche igłowanie. Wykonywane są także, w zależności od indywidualnych potrzeb, różne rodzaje masaży.

Oferta – fizjoterapia Koszalin:

Fizjoterapia  uroginekologiczna

Reh & Beauty to miejsce, w którym diagnozujemy i leczymy m. in.:

  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu tj. niekontrolowana utrata moczu w czasie kichania, kaszlu lub wysiłku fizycznego związanego z napinaniem mięśni brzucha.
  • Parcia naglące tj. powtarzające się skurcze pęcherza moczowego, które powodują, że Pacjentki niekiedy nawet kilkakrotnie w ciągu godziny zmuszone są do odwiedzania toalety. Jeżeli droga do toalety okazuje się zbyt długa, wówczas dochodzi do niekontrolowanej utraty moczu.
  • Mieszana forma nietrzymania moczu,  która występuje u Pacjentek, które gubią mocz w czasie wysiłku czy kichania kichania.
  • Nietrzymanie moczu z powodu przepełnienia pęcherza. Jeżeli przeszkody anatomiczne, takie jak obniżenie pęcherza moczowego i przedniej ściany pochwy przez co mocz wypływa przez cewkę, ale nie prawidłowym strumieniem, lecz kroplami i niekontrolowany sposób.
  • Nietrzymanie moczu spowodowane powstaniem połączeń między pęcherzem a pochwą lub macicą ( przetoki moczowe), które mogą powstawać po porodach, operacjach ginekologicznych,  zupełnie uniemożliwiają kontrolę nad oddawaniem moczu. W moczu mogą się okresowo pojawiać domieszki krwi.
  • Nietrzymanie moczu z powodów neurologicznych lub po wyjęciu cewnika Pacjenci cierpiący na schorzenia neurologiczne, autoimmunologiczne i metaboliczne mogą tracić kontrolę nad trzymaniem moczu, gdyż zaburzona jest wymiana sygnałów nerwowych pomiędzy pęcherzem moczowym a ośrodkami kontroli w mózgu. Takie dolegliwości spotyka się u chorych na długoletnią niewyrównaną cukrzycą,po udarach, tętniakach, wszelkich operacjach na mózgu, stwardnieniem rozsianym, uszkodzeniami  rdzenia kręgowego,ale nie tylko, bo może wystąpić  u osób cierpiących na depresję.
  • Obniżeniu narządów miednicy mniejszej może, ale nie musi, towarzyszyć gubienie moczu. Zdarza się, że dochodzi do obniżenia tylko pęcherza moczowego i przedniej ściany pochwy, tylko tylnej ściany pochwy i odbytnicy lub tylko obniżenia macicy, która może wysuwać się z przedsionka pochwy, często powstają defekty mieszane. W zaawansowanych przypadkach może dochodzić do całkowitego wypadania macicy. Często towarzyszą temu problemowi w sferze seksualnej, bóle w podbrzuszu, zaparcia, dolegliwości podczas oddawania moczu i stolca oraz stany zapalne. Do obniżenia narządów miednicy mniejszej dochodzi najczęściej u osób, które rodziły duże dzieci lub rodziły wielokrotnie drogami natury, które pracują ciężko fizycznie lub wyczynowo trenują sport oraz u cierpiących z powodu nadwagi. Takie dolegliwości mogą także wystąpić lub nasilić się u pacjentek po ustaniu miesiączkowania – w okresie pomenopauzalnym. Choroba ma najczęściej charakter postępujący i bez leczenia stopniowo nasila się. Im wcześniej Pacjentka podejmie terapię, tym większa jest szansa całkowitego wyleczenia.
  • Niepłodność – przygotowanie i wspomaganie również do in vitro,
  • Reh & Beauty  pomaga w  dolegliwościach  bólowych dna miednicy (m.in. wulwodynia, coccygodynia, bolesne miesiączkowanie).
Close
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishPolishRussianSpanish